הקמת אתרים - גיל דור
search5, search, magnifier, lookup, find
.
בניית אתרים הוא מקצוע צעיר באופן יחסי בספר המקצועות העולמי, יחד עם זאת הוא מקצוע שמתפתח באופן מהיר ביותר. הידע והכישורים שנדרשים היום ממי שעוסק בתחום הם רבים מאוד, ומגיעים מתחומים שונים. חלק מהידע הוא ידע נלמד ונרכש באופן תיאורטי ומעשי בקורסים מתאימים, וחלק מהידע נרכש תוך כדי עבודה בתחום.


מי מתאים להיות בונה אתרים?

מי שרוצה לעסוק בתחום זה של בניית אתרים צריך להיות אדם יצירתי, משום שמדובר בתחום מולטי דיסציפלינרי מובהק. מצד אחד צריך להיות אדם בעל נטייה לאומנות, ומצד שני צריך גם הבנה בטכנולוגיה ויכולת הפעלה של מכשירים שונים. כמו כן, בתחום יכול לעבוד מי שהוא ביסודו אדם קשוב לאחרים, סבלני ועם אורך רוח רב. בוני אתרים עובדים מול אנשים שונים, הם נותנים שירות ללקוחות, במטרה לתת מענה לחלומות שלהם, ומולם גם מצויים ספקים מהם צורכים בוני האתרים שירותים אחרים. מצד אחד שלהם מצויים אנשים ומהצד השני חומרה ותוכנה, וכל זאת בעולם תחרותי אשר משתנה ומתפתח בקצב גדול מאוד.

אנשים שעוסקים בבניית אתרים חייבים להיות גם בעלי יכולת עבודה בצוות. אין אדם שבונה אתר לבד, העבודה תמיד תוך שיתוף פעולה רב ביותר עם אנשי צוות.
תפקידו של בונה אתרים

בניית אתרים פירושה להפוך רעיון תיאורטי לאתר אינטרנט מצליח, מוכר, נגיש, ידידותי, אטרקטיבי ומעניין. אדם שמגיע אל חברה לבניית אתרים מצפה לקבל את השירות האישי מרגע הרעיון, ועד שעולה לאוויר אתר שהוא מרוצה ממנו. על האתר להשיג את המטרות אשר לשמן הוא נבנה. המטרות לבניית אתרים יכולות להיות שונות, כמו לדוגמא: חשיפה לציבור, תדמית, גיוס מתנדבים, גידול במכירות ועוד.

לבנות אתר עבור לקוח כלשהו פירושו להכיר לא רק את עולם המחשבים, אלא גם את עולם התוכן של האתר הנבנה באותה נקודת זמן. בונה האתרים נחשף לעולמות תוכן רבים ביותר, וגם אם הוא חלילה צריך להתגרש, הרי שאם בנה אתר לאחד מאותם עורכי דין גירושין הרי שהוא מכיר גם את הדקויות והאפשרויות בתחום.

זו הסיבה לכך שצריך לבחור בונה אתרים מתוך התחום שיבצע את העבודה בצורה נכונה, ממש כמו שרופא מתחום אחד שינסה לפתור בעיה בתחום אחר עלול לבצע רשלנות רפואית חמורה.