הקמת אתרים - גיל דור
search5, search, magnifier, lookup, find
.
בניית אתרים
מאז שנכנס האינטרנט לתמונה, בניית אתרים הפכה להיות מקצוע לכל דבר ועניין (לצעירים שבינינו, שעבורם האינטרנט ירד מן השמים יחד עם עשרת הדיברות, נגלה שהלכה למעשה, האינטרנט נכנס לשימוש כפי שהוא היום רק בתחילת שנות ה-90). עד כדי כך, שגם אי אפשר עוד לקבוע כי בניית אתרים היא משלח יד חדש יחסית – כי מאז שהאינטרנט נכנס לחיינו (בצורה פולשנית ומטרידה להחריד), נוסדו מקצועות חדשים רבים. למען האמת, פרסומים בעיתונות מגלים תפקיד חדש בצבא הגנה לישראל – מש"קית פייסבוק! (בהזדמנות אחרת, מן ההכרח יהיה להרחיב את הדיבור על המשמעויות המילוליות והמגדריות שעולות משם התפקיד הזה). כך, כאשר התלמידים בבית הספר משתפים את התלמידים במשלח ידם של אביהם או של אמם, יש שיגידו "עורכת-דין", בני המזל יגידו "שחקן כדורגל", ויהיו שיגידו "בונה אתרים".

עוד קצת על האינטרנט
כדאי להתחיל דווקא מהאקדמיה ללשון. לאחר מה שהיה, ללא ספק, ישיבה ממושכת על המדוכה, ולאחר שעשרות בלשנים ודוברי עברית, נוסף על שני פנטומימאים ועוד נוטריון אחד, התדיינו בריכוז אך בלהט על המשמעויות הנגזרות מהצעותיהן של פלוני ופלמוני – פסקה האקדמיה ללשון העברית את דינה, והפור נפל, ונשימת ישראל נעתקה: האינטרנט ייקרא בעברית "מרשתת". אכן כך, פיתוח משובח או משובש של המילה רשת, כפי שגזרה השפה האנגלית – נט. מחיאות כפיים לאקדמיה ללשון – הוקל לנו על שמצאה פתרון כל כך יעיל לבעיה, שבלי צל של ספק העבירה מדעתם עשרות אלפי אנשים בארץ ובעולם.

ועוד קצת על המרשתת ועל בניית אתרים
לאחר שהתעמקנו ודנו בקביעתה המסעירה של האקדמיה ללשון, נוכל לתקן ולהגיד, שמאז עליית המרשתת, בניית אתרים הפכה למקצוע מבוקש (וזו, כמובן, עוד קביעה מסעירה - מסוג הקביעות שאתה מתפלא פליאה גדולה, כשאתה מגלה שהן לא פרי עטה של האקדמיה ללשון). יותר מכך, המדובר הוא במקצוע חשוב באמת – הלא האינטרנט תופס מקום מאוד דומיננטי בחיינו (כבר עכשיו – אז מי יודע מה יהיה כאשר הצעירים שבינינו, שעבורם עשרת הדיברות הן כנראה סטטוס שפורסם בפייסבוק של מישהו חשוב, יגדלו וישלטו בעולם).