לשון הרע באינטרנט

איך ולמה כל זה התחיל ?     מדוע דווקא לנו?
מה עשינו?   איך התמודדנו ?
מי עומד מאחורי זה ?

הסיפור האישי שלי - שיימינג ברשת?

במהלך שנת 2014, קיבלתי עשרות הודעות בדוא"ל מאדם שהציג את עצמו כמי שנותן שירות קידום אתרים, רישום אתרים באינדקסים,  מכירה וקניה של מאגרי לידים ושירותים שונים נוספים.  שמו יניב עמר, ירושלמי יליד 5/1990.

יניב עמר, הציג את עצמו בהודעות הדוא"ל הרבות ששלח כ-
 • "שלום אנחנו 5 שותפים מקצועיים שמתעסקים בדיוור ומיילים..."
 • "שלום רב קוראים לי יניב ואני מעוניין להציע לכם חבילות פירסום וקידום לעסק שלכם..."
 • "שלום רב קוראים לי יניב ואני מעוניין להציע לכם שיתוף פעולה..."
 • "שלום רב קוראים לי יניב ורציתי לעניין אתכם בשיתוף פעולה לגבי לידים, אנחנו חבורה של שותפים מקצועיים שכבר כמה שנים מספקים לידים..."
יניב עמר דיוור את אותן הודעות דוא"ל למאות אלפי נמענים, תוך שהוא מסווה את זהותו האמיתית, מציע שירותים שונים ומגוונים, מציג את עסקו כעסק של 5 שותפים מקצועיים.

השירות אותו יניב עמר הציע לי, שירות אותו אני רוכש מספקים שונים כחלק מעבודות קידום אתרים, היה במחיר נמוך מהמקובל, אך לא חריג וככזה שיעורר חשד.
לאחר מו"מ קצר, ביצעתי העברה בנקאית ע"פ בקשתו של יניב עמר לחשבונו בבנק הפועלים.   מרגע שקיבל שכרו - שירות או מוצר - לא קיבלתי. פה נפל האסימון.... הייתי קורבן לתרגיל עוקץ.

לאחר נסיונות לקבל את כספי חזרה, לאחר שקיבלתי הודעות דוא"ל המלאות בקללות, ניבולי פה ואיומים, הגעתי במקרה לקבוצה בפייסבוק שנפתחה ע"י נפגעים נוספים ממעלליו של יניב עמר, הצטרפתי לקבוצה ונחשפתי למקרים דומים לשלי.

בחודש 10/2015 הגשתי נגד יניב עמר תביעה קטנה (ת"ק 29790-10-15), יניב עמר בחר שלא להגיע לבית המשפט, ובהעדרו ניתן פסק דין. (קישור לפסק הדין)
יניב עמר הגיש בקשה לביטול פסה"ד בנימוק שלא ידע שהוגשה תביעה...  דיון נקבע לחודש הבא, ואעדכן את תוצאותיו כאן.

יומיים לאחר שיניב עמר קיבל לידיו את כתב התביעה, פתח יניב במסע נרחב של הטרדות, פרסום מסיבי של לשון הרע, פרסם את פרטיי ומספר הטלפון שלי  ושל אשתי באתרי סקס תוך שהוא מציג אותנו כבחורה שנותנת שירותי מין. כל זה, כדי לגרום למבול של טלפונים והטרדות מיניות.  אני ואשתי קיבלנו עשרות ומאות שיחות מגברים שחיפשו סקס, נשלחו אלינו לוואצאפ תמונות אזור חלציהם של גברים שניסו להרשים את האנשים הלא נכונים (-:

לאחר יומיים שלשה, כשיניב עמר נחסם מלפרסם את מספרי הטלפון שלנו באתרי הסקס, הוא החל לפרסם את כתובות הדוא"ל שלנו באותם אתרים.
בכדי להוסיף שמן למדורה, יניב עמר רשם את כתובות הדוא"ל שלי במאות אתרים, ובעקבות כך, קיבלתי מאות הודעות דוא"ל פרסומיות תוך זמן קצר.
בגין מעשיו אלו, הגשתי תביעה נוספת לביהמ"ש, בהליך תביעות קטנות - על הטרדה מינית, הטרדה וספאם (ת"ק 33782-05-16).
בפסה"ד שניתן כנגד יניב עמר בתאריך 22.11.2016 נפסק פיצוי בסך 25,000 ש"ח בהסדר 79א.  (קישור לפסק הדין)

יניב עמר, ביקש לערער על גובה הפיצוי שנפסק, ובית המשפט דחה את בקשתו, וכב' השופט אריה דורני-דורון לא חסך בתאור, וכתב: "התוצאה לא באה אלא לאחר ששמעתי הצדדים והעדויות וההקלטות ועיינתי בכל המסמכים....  ... בית המשפט ראה חומרת התיק ולא פסק מלוא סכום התביעה בהוצאות..." (לקריאת נימוק פסק הדין)


מאז חודש 11/2015 ועד היום, כך מדי מספר שבועות, באופן קבוע ושיטתי, שוטף את האינטרנט גל של פרסומי לשון הרע, בהודעות בעלות אופי וניסוח דומה או זהה. נפתחות קבוצות בפייסבוק, עמודי עסק ועמודים אישיים הנושאים את שמי בצירוף תאורים:   "גיל דור נוכל",  "גיל דור נוכל מטונף" ועוד שמות יצירתיים ופוגעניים.

במהלך החודשים האחרונים, אותה הודעת לשון הרע שהופצה בפורומים באתרים שונים, מצאה את דרכה בדיוור ישיר ללקוחותינו, ובהמשך, החל מחודש 12/2016 בדיוור ישיר לאלפי נמעני דואר אלקטרוני, עם התמקדות בעסקים באזור מודיעין אך לא רק..

 
 

איך הופכים את חצי הכוס הריקה לכוס מלאה ?

גל הכפשות נוסף... יוני 2016
בגל פרסומי לשון הרע, דומה לקודמיו, אותו נוסח הופץ ופורסם בעשרות ומאות אתרי אינטרנט.
נעשתה פניה יזומה לבעלי אתרי האינטרנט ע"מ שיסירו את אותן מודעות ודברי לשון הרע, ואפרגן לבעלי אתרים רבים, שהסירו מיידית את הפוסטים והודעות הלשון הרע באופן מיידי.   חלקם אף ביצעו סריקות באתרם, מצאו פוסטים נוספים, עדכנו אותי לגביהם ומחקו אותם.
הכמות העצומה של אותו פוסט, שחזר על עצמו במאות אתרים (העתק copy-paste) גרם לגוגל להציג אותי כנוכל.   כאשר כתבו את שמי בגוגל, גוגל הציע לגולשים והמליץ להם... "גיל דור נוכל".

בחודש 9/2016, נאלצתי להגיש תביעה לבימ"ש השלום כנגד יניב עמר כנתבע ראשי, ועוד מספר בעלי אתרי אינטרנט שחרף בקשות חוזרות ונשנות להסיר את הפוסטים והמודעות לשון הרע - לא הסירו, או התעלמו, או בחרו להגיב באופן לא ראוי לבקשותיי.
תיק זה מתנהל בימים אלו בבימ"ש השלום תל-אביב, ויעברו עוד הרבה מאד מים בירדן עד שיסתיים פרק זה.
יניב עמר, שהגיש כתב הגנה אך בחר שלא להופיע לדיון שנקבע, קיבל פס"ד בגובה 400,000 ש"ח + 22,432 ש"ח שכ"ט עו"ד + 10,000 ש"ח הוצאות.
תביעה 9888-09-16.   (קישור לפסה"ד)

ברור לי, שאותם פוסטים והודעות לשון הרע ימשיכו להופיע ולהכתב באתרים ובפורומים שונים.  )-:

אילו פעולות נקטתי ?  מה עשיתי כשגיליתי את הפוסטים באתרים השונים ?

נעשתה עבודה רבה מאד, ותוך כדי העבודה נחשפתי לכלים באינטרנט, קישורים, אנשים ועסקים שבעזרתם ובהרבה יצירתיות, הסרתי תוך זמן קצר מעל 2,000 אזכורי הודעות לשון הרע הנושאים את שמי מהאינטרנט, כולם זהים או דומים מאד בנוסח וברור שכתב אותם אותו אדם.....   העבודה הרבה וההתעסקות, לימדו אותי הרבה מאד על התחום, ובמקום לראות את חצי הכוס הריקה, ראיתי דווקא את חצי הכוס הממותקת והמלאה (-:

פתחתי שירות חדש, די יחודי, הנותן מענה לבעלי עסקים שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה באופן דומה, מעטפת פתרונות, חלקם יצירתיים, אפקטיביים ומהירים.
מה אני עשיתי בטיפול בלשון הרע ?
 1. מיפיתי והכנתי טבלה מסודרת של כל האתרים שבהם נמצא לשון הרע
 2. פניתי לכל בעלי האתרים באופן ישיר, ע:מ שיסירו את הפוסטים / הודעות
 3. פניתי לפייסבוק במספר דרכים, ובקשות להסרות עמודי פייסבוק פוגעניים.
 4. יצרתי קשר עם Google במספר דרכים וכלים, ע"מ למחוק ממנוע החיפוש אזכורים פוגעניים
 5. יצרתי קשר עם YouTube ע"מ שיסירו עמוד וסרטים פוגעניים המכילים לשון הרע
 6. התחלנו לבצע בעזרת שותפים עסקיים קידום אתרים שלילי - דחיקת תוצאות שליליות למקומות לא ריאליים.
 7. נעשו שינויים באופן ובאופי עבודת העסק
 8. קיבלתי תמיכה וייעוץ ממומחה לשיווק ובניית אסטרטגיות שיווקיות לעסקים, ויציאה ממשברים
 9. נעזרתי בחוקרת פרטית לצורך אימות פרטים מסויימים
 10. הוגשו תלונות במשטרת ישראל, שטופלו ביחידת עבירות מחשב וסייבר, מרחב מוריה, ירושלים.
 11. משרד עו"ד נתן מענה משפטי
הרשימה חלקית, וחושפת חלק מהעבודה הרבה בטיפול בלשון הרע והוצאת דיבה באינטרנט ובכלל - ואת כל אלו, אנו מציעים היום ללקוחות שנפגעים או נפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה באינטרנט.

מהסיפור ההזוי הזה, ההתנסות, ההשתפשפות, הכרות עם בעלי מקצוע נדירים ומיוחדים שעזרו ועוזרים לכל אורך הדרך - נולד השירות שהיום אנו מציעים אותו כצוות גדול של בעלי מקצוע  - עזרה וסיוע לעסקים שנפגעו מלשון הרע ברשת האינטרנט.  למידע נוסף אודות השירות, לחצו כאן

להמחשה, דוגמאות לפרסומי לשון הרע, שפורסמו ומפורסמים באינטרנט:  (חלקם כבר הוסרו)

תחקיר אודות מעלליו של יניב עמר, בתוכנית "הכל כלול" בערוץ 10


בחודש 5/2016 שודרה כתבת תחקיר אודות מעלליו של יניב עמר.
התחקיר עסק במעשי נוכלות שהתבטאו בהעסקת עובדים בעבודה מהבית, ובסוף יום... להתעלם מתשלום.
אותי ראיינו בתוכנית והופעתי על המרקע, הסיפור שלי כמובן לא קשור לעבודה מהבית, אך שודר כחלק מהתחקיר.

מדהים ומזעזע לשמוע את יניב עמר בקולו, מצהיר ומתרברב:
"התחביב שלי זה לעשות רע לאנשים".